• ביטוח רכב •

האם ידעתם שיש הנחות לביטוח לרכב במקרים הבאים?

במציאות של ימינו, תאונות דרכים מהוות למרבה הצער דבר שבשגרה. מהתאונה הקלה ביותר ועד התאונות הקשות שזוכות לכיסוי תקשורתי, כמעט תמיד יש פגיעה בגוף, בנפש ובכלי הרכב, וללא כיסוי ביטוחי מתאים פגיעות אלו מעמידות את הנהגים ובעלי הרכבים בפני נזקים ותביעות שעלולים להצטבר לסכומי עתק.

חשיבות ביטוח הרכב
ביטוח הרכב נחלק לשלושה אופנים:

1. ביטוח חובה - הוא ביטוח רכב המעוגן בחוק ומחייב כל רכב פרטי, מסחרי או דו-גלגלי. נועד לכסות על כל נזקי גוף למעורבים בתאונה, כאשר הפיצויים על הנזקים ישולמו לנפגע ללא קשר למידת האשמה של הנהג. נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה נחשבת לעבירה פלילית חמורה, אשר החוק מאפשר להטיל על העובר אותה קנס כספי כבד, פסילת רשיון ואף עונש מאסר עד 3 חודשים.

2. ביטוח מקיף - מעניק כיסוי עבור נזק לרכב בעת תרחישים כמו תאונה, פריצה, גניבה או אסון. ביטוח מקיף אינו מעוגן בחוק ומכסה רכבים בהתאם לשווי שלהם ובהתאם לקבוצת הסיכון אליה שייך הנהג המבוטח (נהג חדש, צעיר או ותיק). כיסוי זה כולל בין היתר ביטוח צד ג', עלויות גרירת רכב, טיפול ותיקון במוסך, שירותי תיקון תקר, אספקת רכב חלופי לפי הצורך ואף אביזרי רכב כמו מערכות שמע או מסכי טלוויזיה.

3. ביטוח צד ג' - הוא ביטוח רכב המכסה מפני נזקים שנגרמו לרכב ולרכוש של צד שלישי. צד ג' אינו ביטוח מחייב, אך מומלץ לרכוש אותו בכל מקרה אם החלטתם שלא לעשות ביטוח מקיף. חשוב לזכור כי מלבד העמדה לדין, נהג ללא ביטוח חובה שהיה מעורב בתאונה יידרש לכסות הוצאות גבוהות במיוחד עבור חילוץ, פינוי, אשפוז וטיפול רפואי בנפגעים. ללא ביטוח מקיף או צד ג', בעל הרכב ייאלץ לכסות מכיסו הפרטי את תיקוני הרכב שלו ושל האדם הנוסף המעורב במקרה של פגיעה. עלויות אלו יכולות להסתכם באלפי ועשרות אלפי שקלים, גם אם מדובר בתאונות קלות יחסית וללא נפגעים בנפש. ביטוח רכב הוא הדרך היעילה והטובה ביותר למזער נזקים והוצאות כבדות.

רכישת ביטוח רכב

את רכישת הביטוח לרכב מומלץ לעשות עם אחד מסוכני הביטוח המומחים שלנו אשר יוכלו להמליץ לכם על פוליסות מותאמות לכם במיוחד ולהוזיל את סך כל עלות העסקה. תפקידי כסוכנת ביטוח הוא להשיג עבורכם את העסקה המשתלמת ביותר, ולבדוק שהפוליסה אכן נותנת לכם כיסוי מלא וללא "אותיות קטנות".

סעו בזהירות ודרך צלחה!

לתיאום שיחת איפיון ללא עלות
השאירו פרטיכם כאן: