• ביטוח סיעודי •

שירותי מערכת הבריאות הציבורית בישראל נחשבים לאיכותיים ומתקדמים, אך על אף היותם יחסית מקיפים הם מתאימים בעיקר לטיפול במחלות שכיחות ובדיקות שגרתיות. חוק ביטוח בריאות מעניק למטופלים כיסוי ביטוחי הכולל טיפולים ושירותים רפואיים, לרבות תרופות הנמצאות בסל הבריאות, אך כל זאת נעשה באופן מאוד מוגדר ומסוים. קופות החולים מאפשרות גם רכישת ביטוח רפואי משלים – שב"ן (שירותי בריאות נוספים) – עליהם נגבים דמי חבר של עשרות שקלים בחודש ובנוסף הם תלויים בגיל המבוטח, מצבו הבריאותי, תנאי קופת החולים המבטחת וכן הלאה.

מדוע צריך ביטוח מחלות קשות?

המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות הם הגופים הממשלתיים המסייעים לאדם במצב סיעודי, בתנאי שעבר מבחני תפקוד והכנסה. אולם, סיוע זה הוא מזערי ונותן מענה חלקי למימון הטיפול. עלות הטיפול באדם סיעודי הנמצא בביתו יכולה להגיע לכ-10,000 ש"ח בחודש, ובמטופל נמצא במוסד סיעודי העלות מתייקרת בעוד אלפי שקלים. ללא כיסוי ביטוחי הנטל הכלכלי נופל על האדם החולה ובני משפחתו.

פוליסת ביטוח סיעודי מבעוד מועד מבטיחה כי בבוא היום, אם ייקלע אדם למצב סיעודי, ולא משנה באילו נסיבות, הוא יזכה לתשלומים המגיעים לו מחברת הביטוח. גובה הפיצוי נקבע על ידי המבוטח בזמן רכישת הביטוח. חשוב להבין כי מצב סיעודי הוא בגדר מצוקה נפשית וכלכלית עבור החולה ובני משפחתו, לפיכך זהו אחד הביטוחים החיוניים והחשובים ביותר לרכוש, ועדיף כמה שיותר מוקדם.

ביטוח סיעודי – גם לצעירים

עבור רובנו, המילה "סיעודי" מעלה קונוטציה של אדם קשיש, אך חשוב לציין כי מצב סיעודי אינו תוצאה אך ורק של זקנה אלא יכול להיגרם גם כתוצאה מתאונה או מחלה בכל גיל וללא קשר למצב הבריאותי הקודם. עלות הביטוח הסיעודי מתייקרת ככל שרוכשים אותו בגיל מבוגר יותר, לכן מומלץ לרכוש כיסוי ביטוחי מוקדם ככל שניתן. יתרון נוסף ברכישת ביטוח סיעודי בגיל צעיר הינו המצב הבריאותי. כידוע, חברות הביטוח ממלאות שאלון בריאות לפני קבלת אדם לביטוח סיעודי. במקרים בהם המצב הרפואי אינו תקין, יכולות חברות הביטוח להחריג ו/או לסרב לקבל אדם לפוליסת ביטוח סיעודי, או לדרוש ממנו פרמיה גבוהה יותר לאור מצבו הרפואי. כשאנחנו צעירים והתיק הרפואי שלנו לרוב נקי, הסיכוי לקבל ביטוח ללא החרגות או תוספת תשלום גבוה משמעותית.

לרובנו יש ביטוח סיעודי דרך קופות החולים, אולם תקופת הפיצוי בו בדרך כלל מוגבלת בזמן (כ-5 שנים) וסכום הפיצוי נמוך יחסית להוצאות הניכרות של אדם במצב סיעודי. לכן מומלץ גם לאדם שיש לו ביטוח סיעודי דרך קופת החולים לרכוש כיסוי משלים נוסף אשר יבטיח לו סכום פיצוי גבוה וראוי אשר יינתן לו לתקופה ארוכה יותר ויכסה אתו על הצד הטוב ביותר. חשוב לזכור שלמרות שלעיתים הנושא נראה רחוק מאיתנו, שווה להקדיש את הזמן ולפנות לסוכן ביטוח אשר יוכל להתאים את הפוליסה הנכונה בעבורך ותבטיח לך, בעת הצורך חלילה, עוגן של ביטחון בתקופה לא קלה.

לתיאום שיחת איפיון ללא עלות
השאירו פרטיכם כאן: