• ביטוח דירה •

הזמן, הכסף, המאמץ, הרגשות והרכוש שאנו משקיעים בבית, בעבר, בהווה ובעתיד הם רבים ויקרי ערך. כמו כל דבר בעל ערך, גם הבית חשוף למגוון סיכונים ונזקים, וההרגשה הנוצרת כתוצאה מנזק או פריצה היא כואבת. ביטוח דירה נועד לפצות על הנזק ויש בכך הקלה. ביטוח דירה אינו דבר של מה בכך ויש לבדוק היטב את הפוליסה ותנאי הביטוח הנוגעים לנכס החשוב והיקר ביותר בחיינו.

ביטוח דירה – מבנה ותכולה

נזקים לדירות ולמבנים קורים כל הזמן, אם בשוגג או בזדון. הנזקים ה"קטנים" נאמדים בסכומי כסף המשתנים בהתאם לנזק, נזקים כבדים יותר יכולים להשאיר משפחה שלמה ללא קורת גג או יכולת כלכלית לממן רכישת דירה חדשה כולל תכולתה. בביטוח הדירה ראוי שלא יהיו תירוצים, לכן, אם יש בבעלותכם נכס כלשהו עליכם לבטח אותו בביטוח מבנה ותכולה, אשר יגן עליו מפני הסיכונים השונים, ועליכם מפני נזקים כספיים משמעותיים. פוליסת ביטוח דירה מעניקה כיסוי למקרים של שריפה, נזקי מים (הצפה או שטפונות, ונזקים עקב אסונות טבע (רעידת אדמה, סופות וכן הלאה).
בנוסף, ביטוח הדירה מעניק כיסוי ביטוחי למצבים בהם נגרם נזק לדירה או לתכולתה עקב פריצה או עקב נזק בזדון, וכוללת גם נזק צד שלישי למבקרים ותאונות לעובדי משק הבית המועסקים אצלכם. ביטוח התכולה כולל רהיטים, מכשירי חשמלים, כלים, ספרים, ביגוד וכדומה.

תהליך ביטוח הדירה ותכולתה

ראשית, בעזרת אחד מסוכני הביטוח שלנו, אתם בוחרים את הכיסויים המתאימים לצרכיכם, רושמים יחד איתו סכומים ראשוניים ומגישים לחברת הביטוח טופס הצעה. לאחר מכן יגיע אל ביתכם שמאי אשר יסקור את כל רכושכם ויתן את חוות דעתו לגבי שווי ערך התכולה. לאחר המצאת דו"ח מפורט של כל תכולת הדירה, כולל תכשיטים ודברים יקרי ערך, יישלח הדו"ח אל סוכנות הביטוח. לבסוף, יהיה צורך בהתאמת סכומי הביטוח של הפוליסה ומחיר הפוליסה – לסכומים המופיעים בדו"ח של השמאי. יש לזכור כי במידה וסכומי הביטוח הם גבוהים מן הממוצע, חברת הביטוח עלולה לבקש מכם מערכת מיגון כגון אזעקה, כספת, סורגים וכדומה.

אל תתפתו להסתפק בביטוח משכנתא, שכן לא תמיד הוא מכסה את מלוא ערך הדירה ולרב אינו כולל כיסוי לצד ג' ולתכולת הדירה. היעזרו באחד מסוכני הביטוח, בעלי הבנה מעמיקה שיוכלו לעזור ולהדריך אתכם בתהליך ביטוח הדירה. לאחר בדיקה יסודית מטעמנו, תוכלו לוודא כי סכומי הביטוח אכן מותאמים לשווי הנכס וכי הפוליסה כוללת את כל הכיסויים החשובים והמותאמים במיוחד לצרכיכם ואורח חייכם, כך תוכלו לישון בראש שקט ולהרגיש שביתכם הוא אכן מבצרכם.

לתיאום שיחת איפיון ללא עלות
השאירו פרטיכם כאן: